DIRECTOR FABRICA CALARASI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizarea si coordonarea intregii activitati a fabricii (punctul de lucru este situat in Jud. Calarasi), avand responsabilitati atat in ceea ce priveste procesul de productie , calitatea produselor executate cat si in ceea ce priveste procesul de administrare a unitatii de productie.
• Planifica activitatea de productie in functie de comenzi pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti
• Raspunde de aprovizionarea cu materii prime si materiale si asigura alaturi de seful departamentului tehnic necesarul de materii prime si materiale in vederea onorarii comenzilor la termen si in conditii de calitate
• Coordoneaza activitatea de proiectare desfasurata de catre inginerii proiectanti
• Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie
• Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie
• Coordoneaza si asigura desfasurarea procesului de productie, urmarind realizarea productiei in conformitate cu planul cerut de vanzari
• Aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate
• Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii
• Coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie
• Asigura realizarea la termen a comenzilor si urmareste realizarea acestora conform standardelor societatii
• Organizarea activitatii de întretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor
• Raspunde si asigura functionarea in bune conditii a echipamentului, aparaturii si utilajelor din dotarea firmei
• Raspunde de organizarea optima a programului de lucru, in raport cu planul de productie
• Raspunde de organizarea generala a activitatilor desfasurae in cadrul fabricii, urmarind asigurarea cu forta de munca si organizarea optima a programului de lucru, in raport cu obiectivele propuse
• Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind realizarea productiei în conformitate cu planul cerut de vanzari
• Stabileste impreuna cu seful departamentului tehnic instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, contribuind atat la implementarea cat si la modificarea lor, si stabileste adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate
• Raspunde de respectarea angajamentelor contractuale fata de clienti si furnizori.

CERINTE

• Studii superioare;
• Experienta intr-o unitate de productie cu specific in: confectii metalice, echipamente ventilatie , ventilatoare , masini industriale (sau altele asemanatoare)
• Experienta pe un post similar: minim 3 ani
• Cunoastinte avansate AUTOCAD si SOLIDWORKS
• Permis de conducere auto
• Cunostinte temeinice tehnice
• Capacitate de organizare si conducere; corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii
• Aptitudini de comunicare; planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
• Spirit organizatoric; capacitate de a evalua si a lua decizii; capacitate de a lucra cu oamenii; usurinta, claritate si coerenta in exprimare.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/