Director Executiv

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce si coordoneaza activitatea organizatiei, alaturi de directorul general;
- Conducerea operatiunilor de zi cu zi, precum si planificarea utilizarii materialelor si resurselor umane;
- Stabilirea obiectivelor generale, specifice si operationale ale firmei pe termen scurt, mediu si lung;
- Identificarea si alocarea resurselor nformationale, materiale si umane din firma, in vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Organizarea structurilor organizationale in functie de necesitatile firmei si de activitatile planificate;
- Implementarea, urmarirea si raportarea actiunilor pentru atingerea obiectivelor;

CERINTE

- Competente in planificare, organizare, delegare, control si comunicare;
- Studii superioare;
- Experienta activitate manageriala intr-o pozitie similara – minim 3 ani;
- Angajati in subordine: minim 40
- Persoana responsabila, organizata;
- Eficientizarea activitatii, inclusiv prin controlul costurilor;
- Capacitatea de previziune si de evaluare obiectiva;
- Experienta in coordonarea mai multor puncte de lucru organizate pe business units.
- Usurinta in exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi in public;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Discernamant si capacitate de a rezolva problemele;
- Adaptabilitate la situatii de criza;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Loialitate (persoana ce intelege asigurarea confidentialitatii documentelor cu care opereaza);
- Echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
- Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate rezistenta la efort si stres;

BENEFICII OFERITE

Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993