DIRECTOR EXECUTIV

GLOBAL VISION

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Gestionarea eficienta a resurselor umane, tehnice, materiale, financiare si informationale in concordanta cu politica si strategia firmei;
- Promovarea firmei si utilizarea integrala a capacitatii de lucru a acesteia;
- Coordonarea si armonizarea obiectivelor firmei cu resursele disponibile;
- Fundamenteaza prognozarea serviciilor firmei pentru anul curent si in perspective;
- Asigura intocmirea programelor operative ale firmei (trimestriale si lunare) si resurselor necesare pe contracte, precum si actualizarea acestora in functie de realizari;
- Aproba programul de masuri tehnico-organizatorice necesare asigurarii Securitatii si Sanatatii in Munca si a protectiei mediului;
- Asigura coordonarea periodica a sedintelor echipei de conducere la nivel de firma;
- Dispune analiza rapoartelor si dispozitiilor de control intern si extern, pe linie de calitate si mediu si dispune inlaturarea neconformitatilor sesizate si a cauzelor care le-au generat, pentru a preveni repetarea acestora;
- Decide organizarea procesului de productie in concordanta cu contractele incheiate;
- Raspunde de baza tehnica si materialele necesare procesului de productie;
- Propune si sustine solutii pentru inginerie tehnologica la lucrarile in executie si de perspectiva;
- Verifica si semneaza contractele de executie de lucrari (antrepriza, subantrepriza), situatiile de lucrari, facturile emise si primite, si alte documente ce tin de procesul de productie;
- Raspunde de incasarea productiei;
- Raspunde de efectuarea platilor;
- Raspunde de intocmirea graficelor de executie si predarea in termen a lucrarilor.

CERINTE

Studii superioare in domeniul constructiilor;
- Experienta minim 6 ani in domeniul constructiilor;
- Experienta minim 3 ani in pozitii manageriale;
- Cunostinte de operare PC: MS Office, ACAD;
- Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul constructiilor - nivel national si international;
- Abilitati de negociere, diplomatie;
- Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
- Discernamant si capacitatea de a rezolva situatii diverse;
- Capacitatea de previziune si de evaluare obiectiva;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitati pentru lucru in echipa;
- Dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare;
- Corectitudine, flexibilitate.

Lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale; Activitati de consultanta pentru afaceri si management; Activitati de arhitectura, inginerie si servicii de consultanta tehnica legate de acestea.