DIRECTOR EXECUTIV

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu ocazia deschiderii noului Hotel Phoenicia Express****, Phoenicia Grand Hotel angajeaza Director Executiv.

Directioneaza si controleaza activitatea societatii si a staffului acesteia pentru a asigura indeplinirea misiunii, obiectivelor si planurilor.

CERINTE

- Studii superioare - Turism / Marketing;
- Minim 2 ani experienta in management / administratie organizationala si conducere;
- Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (MS Office, Internet Explorer, etc.)
- Foarte buna cunoastere a limbii engleze;
- Excelente abilitati de comunicare / negociere;
- Abilitati de delegare, motivare si lucru in echipa;
- Aptitudini de planificare, abordare analitica si organizationale;
- Capacitate de elaborare si aplicare a proiectelor / procedurilor interne;
- Initiativa, rezistenta la stres;
- Dinamism, abilitati de coordonare, spirit inovator;
- Persoana proactiva, flexibila, dinamica cu spirit de echipa;
- Responsabilitate si loialitate fata de angajator

BENEFICII OFERITE

Asiguram cazare pentru provincie.
Posibilitatea de dezvoltare a carierei profesionale;
Mediu de lucru modern, echipa de lucru tanara si dinamica.

Phoenicia Grand Hotel face parte din grupul de firme Perla Majestic,grup cu hoteluri cu traditie, cunoscute prin standardele inalte ale serviciilor oferite,
ce cuprinde hotelurile Majestic Mamaia, Perla Mamaia, Select Mamaia, Majestic Olimp, Majestic Jupiter.

Phoenicia Grand Hotel s-a deschis in septembrie 2005 si este unul dintre cele mai mari hoteluri de 4* din Romania.

Pentru mai multe detalii va invitati sa vizitati site-ul nostru www.phoenicia.ro