DIRECTOR EXECUTIV

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta firma in relatiile protocolare si de negociere cu furnizorii, clientii si alte organisme si organizatii cu impact real sau potential asupra rezultatelor firmei.
- Raspunde de imaginea firmei pe piata.
- Asigura managementul firmei.
- Identificarea oprtunitatilor de afaceri
- Coordonarea tuturor departamentelor din compania din care face parte.
- Participa la negocieri cu banci, antreprenori etc.

Raspunde de :

- Calitatea relatiei cu furnizorii si clientii;
- Folosirea eficienta a resurselor firmei;
- Respectarea obligatiilor firmei fata de furnizori, clienti, organele financiare si organisme guvernamentale
- Asigurarea drepturilor banesti ale personalului angajat al firmei conform clauzelor contractuale si legislatiei muncii;
- Indeplinirea la termen si in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci, furnizori si clienti
- Calitatea climatului organizational
- Calitatea managementului firmei
- Ccorectitudinea datelor raportate
- Coordonarea eficienta a personalului din subordine
- Utilarea corespunzatoare a subordonatilor cu echipamentele si consumabilele necesare
- Calitatea pregatirii profesionale a angajatilor din subordine
- Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
- Crearea unui flux operational in cadrul fiecarui departament in parte

- Decide asupra noilor directii de dezvoltare.
- Stabileste planurile de vanzari si profit.
- Aproba bugetele necesare si efectueaza corectiile impuse.Semneaza documentele de angajare, colaborare si incetare a relatiilor de munca.
- Semneaza deciziile de modificare a functiei/salariului pentru angajatii firmei.
- Semneaza organigrama si nomenclatorul de functii al firmei.
- Semneaza contractele cu furnizorii, clientii si partenerii strategici
- Aproba procedurile de interes general al firmei
- Semneaza referate de investitii, state de plata si rapoarte financiare ale firmei
solicita rapoarte de activitate si ia masurile necesare in vederea cresterii eficienteiactivitatii firmei.
- Stabileste prioritatea executarii sarcinilor pentru personalul din subordine
- Aproba recompense/penalizari, prelungirea/incetarea activitatii dupa perioada de proba a angajatilor

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Inteligenta de nivel superior, echilibru emotional, capacitate de a evalua si a lua decizii, capacitate de a lucra cu oamenii, usurinta, claritate si coerenta in exprimare, punctualitate, aptitudine generala de invatare, aptitudine de calcul, abilitati de mediere si negociere, creativitate, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial cf. standardelor

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management