DIRECTOR ECONOMICO-FINANCIAR

Ivet Logistic

Job expirat

RESPONSABILITATI

-dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor
companiei;
-coordoneaza si planifica cashflow-ul, gasirea de solutii pentru
echilibrarea lui;
-mentine controlul si evidenta debitorilor, a creditorilor, plati-incasari;
-supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale
si anuale;
-elaboreaza analiza contului de profit si piedere;
-intocmeste bugete si planuri de cheltuieli;
-realizeaza calculatia costurilor pe diferite activitati si centre de cost;
-intocmeste analize economice, evidentiaza abateri si stabileste masuri
pentru eliminarea abaterilor;
-controlling-ul si analiza mijloacelor fixe din punct de vedere financiar si
a investitiilor;
-efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant pe care o prezinta superiorilor;

-calculeaza pragul de rentabilitate;

CERINTE

-studii economice superioare, profil finante -contabilitate;
-experienta de minim 3 ani pe o pozitie de conducere in domeniul
financiar-contabil (controlling sau calculatie de costuri);
-cunostinte temeinice in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind
domeniul financiar-contabil;
-gandire analitica in vederea perceperii si intelegerii conexiunilor si
interdependentelor economice;
-excelente abilitati de conducere, de comunicare si de luare a deciziilor;

DESCRIEREA FIRMEI

Comert cu amanuntul.