Director economic - Bucuresti

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
 Coordoneaza o echipa de 2 persoane, 1 contabil junior si 1 gestionar
 Mentine legatura cu autoritatile fiscale, realizeaza si depune declaratiile societatii la Administratia Financiara;
 Intocmeste balanta si bilantul, precum si alte raportari externe catre diverse institutii;
 Realizeaza raportari interne catre managementul companiei;
 Realizeaza estimari si se implica in procesul de planificare a afacerii;
 Coordoneaza operatiunile de gestiune a stocurilor si asigura suport pentru gestionari;
 Realizeaza periodic inventarierea patrimoniului

CERINTE

Cerinte:
 Absolvent al Academiei de Studii Economice, cu minimum 3 ani experienta in domeniul financiar-contabil;
 Cunostinte de contabilitate si fiscalitate, cu experienta in intocmirea situatiilor contabile;
 Cunostinte legate de contabilitatea achizitiilor intracomunitare, importurilor si altor operatiuni pe piata externa;
 Calitatea de expert contabil constituie un plus;
 Cunostinte de operare soft ERP, pachetul Microsoft Office, in mod special Excel;
 Bun cunoscator al limbii engleze;
 Rezistent la stres, flexibil, atent la detalii, minutios, perseverent si disponibil pentru program prelungit.

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.