DIRECTOR ECONOMIC

GRAFTON RECRUITMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza, coordoneaza si supervizeaza activitatea financiar-contabila a firmei.
- Raspunde pentru finantare , prin asigurarea necesarului de fonduri valutare pentru investitii, distributie si desfacere, coordonand activitatea de obtinere si utilizare a lor.
- Elaboreaza in colaborare cu superiorii departamentelor planul si bugetul de afaceri.
raspunde pentru asigurarea , planificarea, urmarirea si verificarea incasarilor si platilor zilnice, respectiv pentru actualizarea saptamanala a fluxului de numerar.
- Colaboreaza cu departamentul de conrtolling pentru organizarea procesului de control preventiv pentru punctele de lucru si toate departamentele companiei.
- Organizeaza contabilitatea atat in cadrul societatii cat si in cadrul departamentelor organizate ca centre de profit.
- Raspunde pentru corecta raportarile privind activitatea financiar/contabila.
- Participa cu propuneri si solutii la elborarea strategiei firmei atat pe termen scurt cat si pe termen mediu.

CERINTE

- Studii superioare economice.
- Experienta similara de cel putin 3 ani pe un post similar de coordonare a activitatii financiar-contabile.
- Bune abilitati de comunicare si de organizare.
- Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a continua o cariera de succes intr-o firma in expansiune,cu un mediu profesionist, competitiv si bine organizat.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 59 branch operations spanning 15 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.