director economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie nou infiintata, care activeaza in domeniul jocurilor de noroc, angajeaza Director Economic

1. Asigura buna gestionare a patrimoniului societatii:
2.Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma: organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
3.Intocmeste bugetul general al societatii, informeaza si face propuneri de corectie:asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari
4.Raporteaza rezultatele financiare ale firmei:analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
5.Elaboreaza si implementeaza sistemul general de evidenta a gestiunii firmei:
6.Conduce si organizeaza activitatea departamentului financiar - contabilitate:exercita controlul financiar preventiv;

CERINTE

1. constiinciozitate in raport cu sarcinile care-i revin;
2. raspunde de calitatea activitatii financiar contabile si de corectitudinea analizelor economice;
3. raspunde de mentinerea capacitatii de plata a societatii;
4. raspunde de efectuarea corecta si la timp a calculului drepturilor banesti ale personalului angajat al firmei;
5. indeplinirea la termen si in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci;
6. intocmirea lunara si in mod corect a bilantului contabil;
7. respectarea disciplinei financiar-valutare;
8. raspunde de calitatea raportarilor si a informarilor realizate de departamentul economic;
9. elaborarea si comunicarea la nivelul firmei a procedurilor de lucru in probleme de gestiune a patrimoniului;
10. raspunde de organizarea inventarierii patrimoniului;
11. EXPERIENTA IN DOMENIUL JOCURILOR DE NOROC - AVANTAJ