Director Economic

SC PRO AUTO INDUSTRIES SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune politici pentru departamentul Finaciar / Contabil
- dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei;
- coordoneaza planificarea cashflow-ului, a managementului lichiditatilor;
- intocmeste si elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior al companiei
- analizeaza din punct de vedere financiar investitiile
- mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- asigura , urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile
- supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale
- elaboreaza analiza contului de profit si pierdere
- completeaza registrele obligatorii
- mentine relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- elaborareaza procedurile administrative-financiare.

CERINTE

- cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic
- experienta minim 5 ani pe un post similar
- experienta in analiza financiara
- experienta in relatiile cu autoritatile fiscale
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- cunostinte de operare pe calculator pe interfata ERP (Wizcount, SAP);
- abilitati manageriale
- absolvent de facultate cu profil economic
- absolvent al unui curs/master specializare domeniul financiar - contabilitate
- limba engleza
- gandire analitica
- personalitate puternica, bine organizata
- abilitati de comunicare
- rezistenta la stres

Aspiram sa fim recunoscuti ca fiind cei mai buni furnizori de solutii in domeniul industrial.

Inovatia este regula de baza in dezvoltarea produselor noastre.
Avem solutii si aplicatii inovative in mai mult de zece domenii industriale.

Suntem alaturi de clientii nostri de la faza de proiectare pana la finalizarea aplicatiei.