Director Economic

RAL Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- previzioneaza, planifica, organizeaza, monitorizeaza si evalueaza activitatea departamentului financiar - contabil;
- creeaza si implementeaza strategiile economico- financiare pe termen scurt, mediu si lung, subordonate strategiei generale a companiei;
- asigura indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.;
- organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a tuturor inregistrarilor si raportarilor catre institutiile economico financiare;
- asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare, trimestriale, semestriale si anuale privind principalii indicatori economico-financiari;
- asigura identificarea, prevenirea riscurilor si a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru eficientizarea activitatii economico-financiare;
- analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii organizatiei;
- raspunde de realizarea partii financiare a planului de afaceri, cu prognozele si previziunile specifice precum si de realizarea si respectarea bugetului anual de venituri si cheltuieli ;
- gestioneaza eficient programele de investitii curente, propune alocari de fonduri pentru investitii viitoare;
- organizeaza si controleaza efectuarea inventarierii bunurilor materiale, conform prevederilor legale si raspunde de corecta realizare a acestei activitati.

CERINTE

studii superioare de specialitate (Finante, Finante Contabilitate, Contabilitate si informatica de gestiune);
- experienta de minim 3 ani in post similar, avantaj provenienta dintr-o companie IT&C;
- cunostinte aprofundate de management financiar contabil;
- cunostinte solide despre management organizational si management strategic;
- cunostinte aprofundate de legislatie specifica;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de incadrare in termene;
- capacitate de decizie in conditii de risc;
- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- avantaj: cunostinte de drept comercial si management al contractelor.
- ambitios, cu minte deschisa, personalitate puternica, doritor sa se perfectioneze si sa progreseze in permanenta;
- abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- temperament deschis, volubil, sociabil;
- permis auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, pachet corespunzator de compensatii si beneficii, acces la training;
- mediu de lucru modern si dinamic.

RAL Computers este prezenta pe piata IT&C din anul 1994, avand ca profil distributia la nivel national de echipamente de comunicatii de inalta tehnologie. In portofoliul de produse se regasesc echipamente de transmisii de date pentru majoritatea mediilor cunoscute precum: fibra optica, fire de cupru si unde radio. Activitatea noastra se desfasoara intr-un sediu nou si modern situat in zona Timpuri Noi.