Director economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea resurselor biroului de contabilitate si a intregii zone operationale si administrative
Asigurarea unei administrari punctuale a proceselor administrative si contabile prin intermediul procedurilor informatice
Garantarea unei aplicatii corecte, nu numai a aducerii la zi a normativei legii fiscale, ci si a urmaririi legate de activitatea de competenta
Efectuarea semnalatiilor obligatorii catre autoritati in privinta controlului
Pregatirea anticipata a bilantului in acord cu directiunea
Garantarea indeplinirii tuturor obligatiilor fiscale (tinerea registrelor contabile)
Garantarea si productia intregii activitati de registrica periodica necesara
Asigurarea unei desfasurari normale a tuturor practicilor care privesc diversele companii de asigurari

CERINTE

Studii superioare de specialitate
Experienta pe pozitii similare, de preferat in sectorul Credit/Leasing
Cunostinte informatice aprofundate (software de administrare contabilitate TOTAL SOFT)
Cunoasterea Normativei Civile, Fiscale si de Urmarire, cu referire speciala la Leasing
Cunoasterea limbii engleze
Cunoasterea limbii italiene - avantaj
Precizie, toleranta la stres, capacitate de munca axata pe obiectiv, prestanta

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, bine proportionat cu experienta acumulata