Director Economic

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germana extrem de bine pozitionata pe piata internationala
Postul vizat se subordoneaza directorului general al sucursalei din Romania
Departamentele aflate in subordinea sa sunt: contabilitate, IT, personal, controlling si managementul lichiditatilor.

Responsabilitati:
Conducerea departamentelor din subordine, asigurarea functionalitatii companiei, supervizarea implementarii legislatiei romane in vigoare precum si a regulilor si regulamentelor (cu respectarea procedurilor impuse de catre concernul german)
Responsabilitati de management (conducere, coordonare si supervizare)
Indeplinirea obiectivelor calitative si cantitative ale departamentelor aflate in subordinea sa
Gestionarea relatiei cu institutiile administrative ale statului roman

CERINTE

Absolvent de Stiinte Economice cu specializarea in Finante Contabilitate
Experienta de minim doi ani in functie similara intr-o companie internationala (departamentele: finante, contabilitate sau operatiuni bancare) este obligatorie
Engleza - nivel avansat
Germana constituie un avantaj
Persoana cu abilitati de conducere, bun negociator, stabil emotional, orientat spre atingerea telurilor profesionale, organizat, responsabil

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial deosebit de motivant

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: executive search, executive selection si executive interim management.
Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia.
Din toamna anului 2005, Feige Business Advisors este prezenta si in Romania. Echipa noastra are peste trei ani experienta pe piata de recrutare si selectie de personal si se bazeaza pe o buna cunoastere a mediului de afaceri din Romania.

info@ feige-business.advisors.ro
www.feige-business.advisors.ro