Director Economic

SC TENTA DESIGN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Previzioneaza, planifica, organizeaza, controleaza si evalueaza activitatea Departamentului financiar - contabil;
- Supervizeaza indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.;
- Intocmeste si urmareste rapoartele de cash-flow si recomanda masuri in functie de situatie;
- Coordoneaza activitatea de obtinere de credite bancare; analizeaza capacitatea firmei de a sustine si obtine credite;
- Studiaza si este permanent la curent cu toate modificarile legislative in domeniul financiar-contabil, si se asigura de aplicarea corecta a acestora;
- Dezvolta relatii cu institutiile financiare si cu partenerii furnizori de servicii financiare;
- Concepe politica financiara a companiei impreuna cu managerul general;
- Controleaza efectuarea inventarierii bunurilor materiale, conform prevederilor legale si raspunde de corecta realizare a acestei activitati;
- Intocmeste planuri, bugete, previziuni si rapoarte la solicitarea managementului companiei.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Cunoasterea metodelor si tehnicilor de analiza si previziune financiara;
- Cunostinte solide de utilizare a pachetului Office si a unui program de contabilitate (CIEL reprezinta avantaj);
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de incadrare in termene;
- Capacitate de prioritizare a sarcinilor;
- Capacitate de decizie in conditii de risc.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut si provocator;
- Salariu motivant;
- Decontare transport.

Compania a luat nastere in anul 1994 si are ca obiect de activitate proiectarea, productia si comercializarea posetelor, portofelelor si cordoanelor din piele naturala.
TENTA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.