DIRECTOR ECONOMIC

Romspedition Logistik S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza economico- financiara a firmei,
- Intocmirea cash-flow-ului zilnic si organizarea platilor in functie de incasari,
- Mentinerea relatiilor cu bancile (inclusiv contractare credite, dosare leasing, gestionare credite existente),
- Intocmire si elaborare rapoarte financiare catre managerul companiei,
- Coordonarea si urmarirea activitati de evidenta a cheltuielilor- deplasari externe,
- Coordonarea departamentului financiar- contabil.

CERINTE

- Experienta solida in contabilitate financiara,
- Experienta minim 3 ani pe un post similar,
- Experienta in analiza financiara,
- Cunoasterea foarte buna a legislatiei,
- Cunostinte de operare softuri financiar- contabile (de preferat WINSOFT),
- Abilitati manageriale,
- Gandire analitica,
- Abilitati de comunicare,
- Rezistenta la stres,
- Personalitate puternica, organizata,
- Recomandare de la ultimul loc de munca.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu

ROMSPEDITION LOGISTIK activeaza pe piata de 10 ani, oferind servicii calitative in urmatoarele arii:
transport international de marfa ,
comisionare vamala,
casa de expeditii.