Director Economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului financiar- contabil in conformitate cu legislatia in vigoare.
- Supervizeaza inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in evidenta societatii.
- Controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile precum si de exactitatea inregistrarilor si de intocmirea documentelor financiar-contabile.
- Analizeaza rezultatele financiare si intocmeste analiza financiara periodica.
- Urmareste situatia debitorilor.
- Mentine relatiile cu bancile colaboratoare ale societatii.
- Raspunde de modul de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre persoanele din subordine.
- Verifica aplicarea de catre personalul din subordine a modificarilor legislative.
- Asigura indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare , furnizori, etc.
- Realizeaza si raporteaza o serie de situatii cerute de catre conducere si de catre organele de control ale acesteia.

CERINTE

- Experienta in conducerea unui departament financiar-contabil de minim 3 ani.
- Cunoasterea legislatiei in domeniu si a produselor si serviciilor bacare cat si instrumente de plata.
- Foarte bune abilitati manageriale.
- Cunoasterea legislatiei specifice institutiilor financiare nebancare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta dumneavoastra profesionala.
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.