Director divizie publicatii comerciale

Edipresse AS Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Identifica potentialii clienti ai publicatiilor comerciale si face prezentari ale produselor editoriale asociate;
2. Este responsabil de realizarea planurilor de afaceri(BP) pentru fiecare publicatie in parte si de prezentarea ofertelor comerciale catre clienti;
3. Este responsabil de relatiile cu toti furnizorii de servicii asociati: prestatori de servicii editoriale, agentii foto, pre-press, tipografii, etc. - atat in ceea ce priveste operatiile (si respectarea deadline-urilor), cat si in ceea ce priveste relatiile economico-financiare (contracte, termene, facturi, efectuarea platilor);
4. Este responsabil de calitatea finala a produsului editorial comercial si de realizarea receptiei de catre client;
5. Este responsabil de mentinerea relatiilor cu clientii comerciali si cu furnizorii de servicii (inclusiv de crearea si mentinerea bazei de date);
6. Este responsabil de incasarea la timp si integrala a sumelor datorate de catre clienti.

CERINTE

- Absolvent a unei institutii de invatamant superior;
- Experienta in domeniu vanzare publicitate, minim 5 ani;
- Cunostinte PC nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza;
- Persoana dinamica cu spirit de echipa;
- Abilitati de comunicare.

firma multinationala, editor in Romania al revistelor: Avantaje, Elle, Elle Man, Elle Mariaj, Elle Decoration, Joy, Viva, Psychologies, Look, Popcorn, Computer Bild, Baby, Lucru de Mana, Povestea Mea, Intamplari Adevarate.