Director Divizia Marketing & Comunicare

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza obiectivele si strategia de marketing in concordanta cu obiectivele generale ale Bancii
- Propune obiectivele si strategia de comunicare a bancii si a produselor acesteia - atat in mediul offline cat si in cel online
- Initiaza si dezvolta parteneriate profitabile pentru banca
- Coordoneaza realizarea studiilor de piata, a analizelor si cercetarilor de marketing
- Traseaza directiile de abordare a pietei, participa la crearea de noi produse
- Asigura gestionarea sugestiilor si reclamatiilor clientilor;

CERINTE

- Studii superioare; absolvire MBA reprezinta un avantaj
- Experienta pe un post managerial in marketing – minim 3 ani
- Experienta in managementul echipelor – minim 2 ani
- Capacitatea de a raspunde provocarilor cotidiene din mediul economic si financiar-bancar
- Creativitate si inovatie din punct de vedere strategic, in maniera de abordare a pietei
- Buna cunoastere a mediului de publicitate
- Abilitati de comunicare si colaborare

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.