Director Divizia Administrare Credite

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si analizeaza toate categoriile de risc la care este expusa banca;
- Coordoneaza aplicarea metodelor de control, de limitare si de diminuare a categoriilor de riscuri legate de activitatea bancara, prin mijloace si instrumente specifice;
- Defineste in colaborare cu diviziile operationale metodele si instrumentele de masurare a riscului
- Realizeaza normele de administrare a riscurilor semnificative;
- Urmareste indeplinirea obiectivelor stabilite in strategiile de gestiune a riscurilor
- Propune Consiliului de Administratie limitele si competentele de lucru ale fiecarei arii operationale, determinata in colaborare cu fiecare divizie operationala

CERINTE

- Studii superioare (preferabil economice);
- Experienta bancara- minim 3 ani;
- Experienta in managementul riscurilor – minim 3 ani;
- Experienta in managementul echipelor – minim 1 an;
- Abilitati de analiza si sinteza;
- Abilitati de planificare a activitatii;

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.