Director Dezvoltare

Marshaly Zepter Insurance Fiancial Asociated SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Dezvolta si administreaza activitatea structurii proprii de vanzari in zona repartizata

2. Monitorizeaza contractele incheiate cu intermediarii in asigurari, urmarind respectarea conditiilor in ceea ce priveste termenele de derulare, penalitatile necesare in cazul nerespectarii acestora, sisteme de bonusare pentru clienti daca acestia reprezinta un procentaj important din piata ca si turnover pentru companie).

3. Identifica noi nise de business, noi clienti, in functie de planul de dezvoltare al companiei;

4. Analizeaza vanzarile si prognoza dezvoltarii viitoare; in functie de acestea incheie noile contracte cu intermediarii ( implicit procedurile necesare).

5. Este responsabil pentru activitatea de client service pentru clientii importanti ai companiei, si poate coordona activitatea in ceea ce priveste campaniile de sales si marketing prin diverse mijloace promovate de companie.

6. Dezvolta si consolideaza afacerile companiei, pozitionarea optima pe piata, in conditii de profitabilitate necesara dezvoltarii.

7. Respecta procedurile interne, termenele limita si indeplinirea sarcinilor:

- Intocmirea de rapoarte;

- Asumarea de sarcini administrative;

- Gestionarea profitabilitatii conturilor;

8. Raspunde de nerealizarea oricarei activitati mentionate mai sus conform contractului

9. Raspunde de respectarea legislatiei in vigoare privind intermedierea in asigurari.

10. Raspunde de transmiterea in conditii de maxima urgenta a informatiilor catre superiori.

11. Indeplineşte şi raspunde de realizarea altor sarcini cu caracter specific date spre solutionare de catre conducerea societatii.

CERINTE

-abilitati de negociere si comunicare

-abilitati de coordonare echipe

-proactiv

-dinamic

-disponibilitate de deplasare pana la 80% din timpul de lucru, in zona stabilita prin contract

BENEFICII OFERITE

-indemnizatie fixa

-bonusuri vanzari

-licentiere CSA

Marshaly Zepter Insurance Financial Associated, subsidiara din Romania a Zepter Finance Gmbh este o companie financiara specializata in intermedierea produselor de asigurare de viata, pensie. economisire, precum si asigurari generale.
Numele Zepter a devenit sinonim cu o sanatate mai buna,un standard ridicat de viata, renume de talie mondiala si produse de inalta calitate.
Scopul nostru este sa oferim clientilor nostri siguranta financiara si stabilitate in viata. Vrem sa oferim clientilor servicii financiare la acelasi nivel de calitate, precum au fost obisnuiti si cu celelalte produse Zepter.