DIRECTOR DEPARTAMENT CONSTRUCTII CIVILE SI METALICE

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza, coordoneaza, planifica si verifica activitatea tehnica a subcontractorilor si sefilor de echipa de pe santier;
- Stabileste necesarul de resurse (forta de munca, utilaje, transport) si se asigura ca se pot suplimenta/diminua optim astfel incat lucrarile sa se desfasoare conform esalonarilor si programelor stabilite;
- Implementeaza, coordoneaza si monitorizeaza toate procedurile si instructiunile legate de calitate;
- Controleaza activitatea personalului din subordine si asigura motivarea/sanctionarea lor in vederea obtinerii nivelului de productie si performanta tehnica ceruta de companie;
- Este responsabil de incadrarea lucrarilor in graficul de executie si ia masurile necesare pentru recuperarea eventualelor intarzieri astfel incat lucrarea sa se reesaloneze calendaristic;
- Face demersurile necesare catre conducerea companiei in vederea obtinerii aprobarilor formale privind achizitii / inchirieri / cuparari / cazari si a altor cheltuieli necesare.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, de preferat constructii civile, drumuri si poduri;
- Experienta de minimum 5 ani in coordonare de proiecte de mare anvergura de constructii civile si metalice;
- Experienta in formarea si coordonarea unei echipe;
- Capacitate inalta de planificare si administrare a activitatii;
- Abilitatea de a comunica eficient si de a coopera cu oamenii pe diferite niveluri ierarhice;
- Persoana proactiva, intreprinzatoare, cu initiativa si responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Se discuta in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.