Director Departament Bucuresti

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza activitatea departamentului;
- Asigura necesarul de produse si depozitarea optima a acestora, conform politicii bauMax;
- Formeaza, organizeaza si gestioneaza echipa din subordine (25 de angajati);
- Este responsabil de vanzari, productivitate, costuri;
- Coordoneaza gama de produse din segmentul alocat;
- Aplica politicile comerciale bauMax in sectorul sau de activitate;

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat
- Limba germana constituie un avantaj - nivel mediu;
- Experienta in vanzari, comert sau servicii ;
- Disponibilitate de relocare;
- Abilitati de management al echipei;
- Capacitate de organizare, planificare si control;
- Spirit de initiativa, dorinta de perfectionare continua;
- Spirit de echipa si abilitati de comunicare;
- Cunostinte avansate de operare a MS Office

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati multilaterale intr-un mediu cultivat si cu posibilitati de dezvoltare in cadrul unei firme in continua expansiune.

Companie austriaca de familie intr-o continua expansiune de 15 ani in Europa Centrala si de Est, bauMax este lider in industria companiilor \"Do-it-yourself\". Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata si de a ajuta clientii la executarea proiectelor lor de constructii si bricolaj. Cu 137 filiale in 8 tari din Europa Centrala si de Est bauMax se numara printre primele 15 lanturi europene de bricolaj. bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova,Suceava si Bacau. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Bucuresti,Ploiesti si Iasi.