Director de Vanzari Media

Seroline SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea departamentului de vanzari, prospectarea clientilor, intocmirea si prezentarea ofertelor;
• Identificarea de clienti noi, precum si de noi canale de promovare si vanzare a produselor si serviciilor, precum si modalitati de crestere a eficientei activitatii;
• Stabilirea si implementarea politicii de vanzari pentru atingerea obiectivelor propuse;
• Dezvoltarea si mentinerea relatiei cu agentiile de publicitate si clientii majori;
• Consilierea clientilor in alegerea unei solutii optime care sa raspunda nevoilor lor;
• Intocmirea rapoartelor solicitate;
• Comportament adecvat promovarii imaginii si intereselor firmei;

CERINTE

• Studii superioare, preferabil in Business sau Marketing;
• Experienta in vanzarea de servicii/ produse media , minim 2- 3 ani;
• Cunostinte bune in domeniul e- Commerce, cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, PowePoint)- SEO;
• Cunoasterea pietei media, a mediului online, web design, software;
• Experienta in relatiile cu agentiile de publicitate;
• Limba engleza nivel mediu- avansat;
• Persoana deschisa, motivata, dinamica, ordonata, cu foarte bune abilitati de comunicare, care stie sa asculte activ si sa puna intrebari, responsabila, cu o abordare consultativa in procesul de vanzare, creativa, cu spirit intreprinzator, organizata si orientata spre atingerea obiectivelor;

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv- negociabil in urma interviului
• Posibilitati de castig foarte mari

DESCRIEREA FIRMEI

magazin online