Director de vanzari - companie cu profil electric

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie ce activeaza in Romania in calitate de distribuitor de componente si sisteme de distributie a energiei electrice si asigura proiectarea, executia si punerea in functiune a instalatiilor de alimentare cu energie electrica

Responsabilitati
- coordoneaza o echipa de vanzari formata din 2 Ingineri vanzari
- stabileşte planul de vânzări anual,
- elaborează planul de vânzări lunar, prin care stabileşte strategiile de vânzare la clienţi şi estimează numărul de comenzi potenţiale şi ce tipuri de echipamente urmează a fi contractate pentru a satisface condiţiile comerciale solicitate de clienţi (termene de livrare, condiţii de plată, preţurile de achiziţie),
- elaborează planul de activitate săptămânal, respectiv estimează vizitele la clienţii activi şi potenţiali precum şi acţiunile necesare pentru îndeplinirea planului de vânzări,
- realizează şi raportează periodic analize de piaţa şi de competiţie şi propune acţiunile de perfectare a planurilor de vânzare
- identifică solicitările clientului: clarifică cu acesta soluţia cea mai avantajoasă dpdv tehnico-comercial
- transmite inginerului de ofertare solicitările clientului şi colaborează cu acesta pentru realizarea celei mai bune oferte tehnico-comercială
- ţine legătura între managerul de proiect şi client

CERINTE

- absolvent Facultate cu profil Electric, Energetic
- experientă minim 4-5 ani intr-o companie cu profil electric
- cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu
- Carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial extrem de competitiv
- Componenta variabila in functie de nivelul vanzarilor

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.