Director de vanzari

CENTRUL MEDICAL ROMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-realizarea strategiei de vanzari si marketing a companiei si asigura executarea acesteia;
-definirea obiectivelor de vanzari in concordanta cu strategia de vanzari aprobata de managementul companiei;
-formarea si gestionarea performantelor echipei de vanzari a companiei;
-organizeaza activitatile de vanzari, controleaza implementarea acestora si evalueaza activitatile periodic;
-asigura participarea companiei la evenimente, expozitii si targuri de specialitate;
-recrutarea, instruirea si evaluarea echipei din subordine;
-urmarirea derularii contractelor comerciale;
-mentinerea relatiei cu clientii cheie ai companiei;
-monitorizeaza concurenta si propune oportunitati de bussines in concordanta cu cerintele din piata.
-creearea de noi produse si servicii;

CERINTE

-absolvent studii superioare in marketing/comert/servicii;
-experienta in vanzari de cel putin 3 ani;
-experienta manageriala cel putin 2 ani;
-foarte bune abilitati de comunicare, de organizare si planificare a propriei munci;
-capacitate de a organiza, coordona si controla activitatea departamentului;
-aptitudini de negociere, de comunicare, putere de analiza si sinteza si de luare a deciziilor rapide, capacitatea de a lucra in echipa;

Grupul de firme Romar este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala primara si specializata. Infiintat in luna mai 2000, ROMAR Medical reprezinta la ora actuala singurul centru de diagnostic si tratament din tara cu acoperire nationala. Avand o retea formata din centre proprii si centre partenere, ROMAR Medical asigura toata gama de servicii medicale:
- asistenta primara
- consultatii de specialitate
- analize si investigatii clinice si de laborator
- servicii de medicina muncii
- spitalizare
Chiar de la deschiderea primului nostru centru, ne-am propus sa oferim clientilor nostri servicii medicale complete, la un inalt standard calitativ folosind cea mai performanta aparatura medicala si de laborator. Misiunea noastra este de a oferi servicii care sa raspunda la cele mai exigente cerinte medicale de profesionalism, siguranta si confort.
Centrul Medical Romar ofera servicii medicale complete, atat pacientilor persoane fizice, cat si companiilor, servicii adaptate permanent nevoilor clientilor nostri, constanta principala ramanand calitatea actului medical.