Director de Vanzari

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza si implementeaza strategia anuala de vinzari si planul anual de dezvoltare regionala;
Promoveaza produsele companiei, dezvolta si mentine portofoliul de clienti;
Raspunde de atingerea obiectivului (target) lunar de distributie, vinzari si incasari pe zona de responsabilitate, in conditiile respectarii politicii comerciale a companiei;
Monitorizeaza evolutia pietei(distributie, preturi, competitie etc);
Propune si/sau implementeaza actiuni care sa conduca la atingerea obiectivelor si imbunatatirea activitatii de distributie si vanzari, evalueaza efectul acestora pe zona de responsabilitate;
Analizeaza periodic activitatea de vanzari, intocmirea rapoartelor ¿i propune de solutii in vederea imbunatatirii activitatii de vanzari.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experienta minim 2 ani pe un post similar;
Experienta pe segmentul Horeca necesara;
Cunostinte bune de limba engleza;
Orientare spre obtinerea de rezultate si spre client;
Viziune strategica;
Abilitati foarte dezvoltate de negociere si de bussines development;
Abilitati comunicare si persuasiune dezvoltate;
Cunostinte operare PC medii;
Permis conducere (B).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitatea de activare intr-un mediu dinamic si in permanenta schimbare;
Posibilitati reale de dezvoltare profesionala in cadrul unui grup de succes.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat rapid. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE.