Director de Vanzari

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un cunoscut centru de materiale de constructii cu o oferta de produse completa, un pachet de servicii dedicate eficiente si un program Business to Business. Strategia firmei este de a construi parteneriate de lunga durata, prin respect si loialitate fata de clientii sai.
Datorita dezvoltarii afacerii cautam un Director de Vanzari, o persoana capabila, motivata si cu atitudine profesionista.

Rolul:
-Intocmeste strategia prin care urmeaza a fi atinse obiectivele de vanzari si se asigura ca acestea vor fi realizate.
- Stabilirea si implementarea strategiilor de vanzare prin care urmeaza a fi atinse obiectivele de vanzari; urmarirea realizarii obiectivelor stabilite; coaching-ul si coordonarea echipei de agenti si de consultanti de vanzari; dezvoltarea portofoliului de clienti; analiza concurentei; analiza particularitatilor si tendintelor pietei.

-In relatia cu subordonatii din departament:
- Aproba gama de produse din fiecare categorie
- Aproba furnizorii; aproba preturile de vanzare
- Aproba politica comerciala pentru fiecare produs/famile/categorie
- Solicita rapoartele periodice
- Traseaza obiectivele angajatilor, le ofera suport, motivare, indrumare
- Evalueaza performanta angajatilor in functiile de obiectivele stabilite
- Supervizeaza incheierea contractelor cu toti furnizorii

-In relatia cu Directorul Executiv:
- Recomanda targeturile de vanzari catre Directorul Executiv
- Recomanda oferte speciale, vanzari promotionale, lichidari de stoc, etc.
- Pregateste rapoartele periodice stabilite
- Urmareste indicatorii de performanta

CERINTE

- Experienta profesionala care il califica pentru acesta pozitie
- Studii Universitare
- De preferinta cu experienta in domeniu sau intr-un domeniu adiacent
- Experienta intr-o functie de management similara (minimum 2-3 ani)
- Cunostinte operare PC- MS Office, Emailing;
- Persoana organizata,motivata si orientata catre client
- Ambitios, deschis, comunicativ
- Abilitati de leadership si coaching
- Foarte bune abilitati de negociere
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil
- Cunoscator al limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Se ofera: pachet salarial motivant, negociabil; posibilitati de dezvoltare.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.