DIRECTOR DE VANZARI

SPECTRUM DESIGN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intretine portofoliul curent de clienti, pregateste ofertele, negociaza
Identifica noi clienti
Urmarireste modul de derulare a contractelor (pregatirea resurselor, coordonarea cu alte departamente implicate, rezolvarea problemelor aparute)
Elaboreaza planul de vanzari
Participa activ la elaborarea politicii comerciale si a strategiei de vanzari
Participa la stabilirea strategiei de marketing si identifica oportunitati de afaceri
Intocmeste rapoarte, planuri, statistici

CERINTE

Experienta manageriala de minimum 2 ani in vanzari, ideal in departamentul de productie al unei agentii de publicitate sau intr-o firma de productie de obiecte promotionale
Buna cunoastere a pietei specifice
Abilitati foarte bune de comunicare, prezentare si negociere
Capacitate de planificare si organizare
Persoana dinamica, orientata catre rezultate
Permis auto categoria B de minimum 2 ani
Cunoasterea limbii engleze sau al unei alte limbi straine reprezinta un avantaj
Bune cunostinte de utilizare a MS Office (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

Postul reprezinta o excelenta oportunitate de dezvoltare a carierei profesionale.

Salariu: salariu de baza 400 EURO net si procent din vanzari ce poate depasi 1000 EURO, telefon mobil, masina de serviciu dupa 6 luni.

Infiintata in 2005, Spectrum Design SA are are in prezent 9 angajati si doreste sa dezvolte departamentul de proiectare si executie de obiecte promotionale si cadouri corporate din metale pretioase. In prezent clientii principali sunt mari companii si agentii de publicitate. Pentru dezvoltarea activitatii si marirea portofoliului de clienti, Spectrum Design SA angajeaza DIRECTOR DE VANZARI.