Director de Sucursala

ANTAL International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului: sa conduca si sa gestioneze intr-un mod eficient activitatea sucursalei: activitatea de service, de vanzare, relatia cu terti, urmarind indicatorii financiari ai businessului.

• Transpunerea strategiilor si obiectivelor companiei in strategii si obiective departamentale
• Identificarea metodelor de realizare a cifrei de afaceri stabilita pentru sucursala
• Stabilirea cifrei de vanzari pe diversele canale si linii de bussines;
• Intocmirea planului de marketing; stabilirea strategiilor de promovare
• Stabilirea planul de masini lansate in productie si de aprovizionare (piese, accesorii)
• Intocmirea si urmarirea bugetului sucursalei pentru atingerea obiectivelor generale ale companie
• Asigurarea satisfactiei clientilor privind calitatea produselor si serviciilor furnizate
• Planificarea fortei de munca; stabilirea bugetului de salarii
• Dezvoltarea personalului, motivarea si satisfactia acestuia
• Imbunatatirea proceselor interne si dezvoltarea afacerii, prin inovatie si modalitati alternative de lucru
• Constientizeaza importanta servirii impecabile ale clientilor si incearca permanent sa imbunateasca standardele.

CERINTE

• Minim 4-6 ani experienta manageriala, in service si vanzari auto, cu un numar de peste 50-100 de angajati.
• Experienta in setarea si urmarirea obiectivelor, bugetelor, costurilor, indicatori de productivitate
• Experienta si atitudine de leader (“Este nevoie de cineva care sa conduca oameni si nu indicatori - excel-uri, tabele")
• Capacitate foarte ridicata de a lucra in echipa cu egali si subordonati.
• Flexibilitate mare, adaptabilitate la schimbari si capacitate de aplicare a unor noi metode de lucru.
• Integritate, onestitate, atitudine pozitiva si gandire constructiva
• Tenacitate in urmarirea si finalizarea actiunilor intreprinse
• Ambitie si capacitate de munca in conditii de stres, lucru peste program
• Cunoasterea profunda a particularitatilor din acest domeniu, cum ar fi:
- cunoasterea pietei europene de auto
- capacitate de relationare cu producatori auto
• capacitate de luare a deciziilor si asumarea responsabilitatilor
• persoana cu initiativa capabila sa sesizeze oportunitatile si sa actioneze
• limba engleza obligatorie; limba germana constituie avantaj
• experienta in strainatate constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Scolarizari, cursuri in tara si strainatate
- Auto de firma, buget carburant
- Posibilitatea de a reprezenta un brand de prestigiu.
- Buget de protocol pentru intalniri de lucru.

Pentru unul din clientii nostri, un important jucator pe piata dealerilor de service si vanzari auto, cautam o persoana care sa intregeasca echipa in pozitia de Director de sucursala.