Director de Strategie Conturi Speciale

BACHUS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de dezvoltarea activitatii de marketing prin elaborarea unor planuri de afaceri si proiecte cu o buna fundamentare pe tendintele pietei;
- asigura comercializarea produselor societatii catre clientii alocati (din teritoriul desemnat) cu respectarea criteriilor de performanta (vanzarea catre toti clientii, vanzarea intregii game de produse a societatii, incadrarea in termenul de plata agreat, respectarea politicii comerciale a societatii, respectiv a conditiilor comerciale de lucru cu fiecare client in parte);
- asigura conditii optime de vanzare (pozitionare, vizibilitate, accesibilitate, pret de vanzare la raft, etc) pentru produsele societatii;
- dezvoltarea de noi strategii pentru cresterea vanzarilor in retelele de conturi speciale;
- consolidarea unei imagini puternice de traditie a firmei;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliului clientilor de conturi speciale;
- urmarirea derularii proiectelor negociate si rezultatul actiunilor promotionale.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic/marketing;
- experienta relevanta intr-o pozitie similara minim 2 ani;
- bune cunostinte operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
- limba engleza – nivel avansat;
- excelente abilitati organizationale, de comunicare si de negociere;
- personalitate dinamica cu initiativa, spirit convigator si orientat spre rezultate;
- capacitate de adaptare in cadrul unei firme care urmareste performanta, si promoveaza dezvoltarea profesionala;
- aspect business;
- permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

-salariu in functie de experienta, formarea profesionala si profilul fiecarui angajat;
-posibilitatea de a lucra intr-o companie de renume, intr-un mediu dinamic, alaturi de o echipa de profesionisti care incurajeaza valorificarea si dezvoltarea potentialului creativ.

DESCRIEREA FIRMEI

producerea si comercializarea vinului