ASISTENT MEDICAL SEF SPITAL PRIVAT

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza si coordoneaza activitatile Asistentelor Medicale- 70-80 persoane
Activitati administrative si de administrare a bugetelor; Asigura respectarea politicilor spitalului si a standardelor si practicilor de asistenta medicala.

Responsabilitati cheie:
 Planifica, dezvolta si implementeaza obiective, evalueaza realizarile in mod permanent; implementeaza schimbari
 Coordoneaza asistenta medicala spitaliceasca si ambulatorie si asigura controlul calitatii operatiunilor de asistenta medicala
 Mentine practica de asistenta medicala la curent cu trendurile si noile descoperiri medicale, baza pentru interventii, schimbari, astfel incat sa se asigure o imbunatatire a ingrijirii pacientilor
 Supervizeaza utilizarea si intretinerea echipamentelor (consumabile, mobilier, echipamente medicale, asternuturi, etc.)
 Supervizeaza personalul, inclusiv selectia, alocarea sarcinilor, pregatirea profesionala, rezolvarea problemelor; evalueaza performantele si motiveaza angajatii sa atinga performante de varf
 Monitorizeaza costurile si cheltuielile si autorizeaza cheltuieli

Activitati:
 Asigura aplicarea corespunzatoare a procedurilor clinice; coordineaza pregatirea profesionala interna, evaluari a competentelor si alte atributii vis-à-vis de pregatire
 Stabileste bugetele anuale operationale pentru departamentele din subordine;
 Mentine contactul cu tehnicianul pe probleme de aparatura medicala pentru a asigura buna functionare a echipamentelor medicale
 Acopera nevoile de personal
 Informeaza pacientii cu privire la comportamentul in cadrul spitalului
 Organizeaza sesiuni de prezentare a regulamentelor
 Organizeaza si aproba concediile astfel incat sa se asigure o buna functionare a activitatii
 Participa la vizitele medicale si furnizeaza informatii relevante cu privire la pacienti
 Asigura conformitatea cu regulile de asepsie si antisepsie
 Raporteaza bolile infectioase si profesionale in conformitate cu regulamentul spitalului
 Coordoneaza activitatea de desinfectie
 Stabileste si mentine practici eficiente de comunicare intre departamentul de nursing si medici
 Planifica si tine intalniri cu subordonatii pentru a asigura conformitatea cu practicile stabilite
 Dezvoltarea programelor de pregatire profesionala
 Asistarea in procesul de selectie si control a resurselor materiale
 Responsabil de angajari, evaluarea activitatii, actiuni disciplinare si alte activitati
 Realizeaza si alte sarcini la solicitarea managerului direct

CERINTE

EXPERIENTA ANTERIOARA PE O POZITIE SIMILARA: MANAGER DE INGRIJIRI / ASISTENT SEF SPITAL

Cunostinte si abilitati:
 Cunostinte in ceea ce priveste acreditarile si certificarile necesare;
 Cunostinte de evaluare a pacientilor si a procedurilor de triaj;
 Cunoasterea operatiunilor si procedurilor de spital;
 Cunostinte de stabilire a bugetelor si estimare a costurilor;
 Capacitate de a mentine o atmosfera de lucru constructive;
 Capacitate de a comunica atat in scris cat si oral in mod efficient;
 Capacitate de a reactiona calm si eficient in situatii de criza;
 Imbunatatirea pregatirii profesionale a angajatilor si aptitudini de management;
 Capacitate de a organiza programe de pregatire profesionala.
 Priceput in analiza si redefinirea operatiilor si procedurilor, formularea de politici, dezvoltarea si implementarea de noi strategii si proceduri.

BENEFICII OFERITE

Nivel de salarizare superior

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!