DIRECTOR COORDONATOR SCHIMB VALUTAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, implementeaza si coordoneaza activitatea schimb valutar;
- Elaboreaza si implementeaza procedurile operationale;
- Elaboreaza periodic analize privind rezultatele activitatii;
- Participa la proiectul de deschidere de agentii noi Tezaur;
- Coordoneaza implementarea activitatii de schimb valutar in agentiile noi;
- Propune masuri de crestere a eficientei activitatii si profitabilitatii companiei, de reducere a costurilor, de micsorare a riscurilor;
- Gestioneaza cash-flow-ul activitatii, urmareste incasarile, aproba platile catre furnizori;
- Supervizeaza activitatea echipei in vederea asigurarii unor servicii de inalta calitate;
- Asigura relatiile cu furnizorii;
- Raporteaza periodic catre Comitetul de Management al companiei

CERINTE

- Studii superioare economice / financiare
- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie de conducere
- Cunostinte economice / financiare
- Aptitudini manageriale, leadership
- Excelente abilitati de organizare, planificare, delegare si verificare
-Abilitati de comunicare si negociere
- Orientare catre rezultat, catre indeplinirea obiectivelor stabilite
- Initiativa, implicare, dinamism si perseverenta
- Capacitate de analiza si sinteza
- Permis de conducere categoria B