Director Constructii si Intretinere

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA Business Intelligence Alliance cauta pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul auto, candidati pentru pozitia de Responsabil Constructii, care presupune urmatoarele responsabilitati:

Organizare licitatie pentru alegerea proiectantului ce va realiza proiectul tehnic si pe cel de executie
Redactarea dosarului de licitatie pentru alegerea antreprenorului general.
Interpretarea rezultatelor licitatiei si alegerea antreprenorului general.
Realizarea unui caiet de sarcini catre proiectant, care sa cuprinda tema de proiectare pentru noua constructie: ridicare topo a terenului, studiul geo, dimensiuni spatii, functiuni spatii, numar persoane, etc.
Pregatirea si redactarea contractului de antrepriza generala cu castigatorul licitatiei.
Relatia cu societatea care realizeaza proiectele tehnice si de executie;
Urmarirea (proiectantului) redactarii proiectului atat in faza PT cat si DDE. Urmarirea administrativa a dosarului PAC ¿ obtinerea Autorizatiei de Constructie.
Deschiderea santierului si urmarirea lucrarilor (in calitate de diriginte de santier): organizarea sedintelor de santier, redactarea proceselor verbale pentru fiecare sedinta si semnarea proceselor verbale pentru fazele determinante ale lucrarii;
Urmarirea dosarelor pentru realizarea legaturilor la utilitatile exterioare: gaz, telefon, electrica, apa-canal.
Organizarea receptiei la terminarea lucrarilor si obtinerea autorizatiilor de functionare.
Coordonarea intretinerii cladirilor existente.

CERINTE

Inginer Constructor;
Practica informatica (MS OFFICE);
Cunostinte avansate de limba franceza, cunoasterea limbii engleze este un avantaj ;
Experienta in conducerea de lucrari in constructii de minim 3 ani.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie româneasca de recrutare fondata; în anul 1992. În cei 13 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizând o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din România, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta în resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurări, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche România, Rominserv, Xerox etc.