MANAGER DE PRODUS

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Imbunatatirea profitabilitatii companiei prin mentinerea si cresterea marjei procentuale fara sa afecteze cursul normal al vanzarilor, in concordanta cu targetul stabilit de superior;
- Mentinerea, imbunatatirea relatiilor cu furnizorii si obtinerea maximului de beneficii din partea acestora;
- Imbunatatirea permanenta a gamei de produs prin identificarea de noi furnizori si dezvoltarea celor existenti;
- Analiza rezultatelor vanzarilor (vanzări cantitative, pe perioade, pe grupe de produs care pot merge pana la nivel de cod, daca e necesar).
- In urma acestor analize se vor lua masurile necesare pentru a imbunatati eventuale grupe de produs;
- Pregatirea actiunilor promotionale;
- Identificarea produselor care vor face obiectul campaniei promotionale;
- Elaborarea mecanismului campaniei promotionale;
- Stabilirea metodelor de comunicare a promotiei catre client si echipei de vanzari;
-- Urmarirea si analizarea preturilor de vanzare din piata cu ajutorul echipei de vanzari si elaborarea politicii de pret;
- Analizarea impreuna cu agentii de vanzare a informatiilor cu privire la piata si la concurenta, anticiparea actiunilor concurentei si construirea pe aceasta baza a strategiei de promovare a produselor.
- Identifică directii de dezvoltare şi propune promovarea de produse/soluţii noi;
- Asigură calitatea serviciilor pre-vânzare;
- Optimizează stocurile de marfă;
- Conduce şi organizează activitatea compartimentului
- Urmareste respectarea, indeplinirea cerintelor de calitate ale produsului precum si a cerintelor legislative;
- Analizeaza problemele de calitate din procesul de productie, initiaza si solicita actiuni corective pentru neconformitatile identificate;
- Participa activ la mentinerea SMC si HACCP.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta minim 3 ani pe un post similar;
- Cunoaşterea tehnicilor de vînzare directa şi indirecta, a tehnicilor de negociere;
- Cunoasterea legislatiei in domeniu;
- Capacitate excelentă de sinteză şi analiză;
- Abilităţi interpersonale precum şi capabilitate de anticipare;
- Usurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare;
- Dinamic, comunicativ, responsabil.
- Dorinta de afirmare, interesat de cariera.
- Limba engleza / nivel avansat.
- Bune cunostinte de operare PC ( Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa;
Telefon de serviciu;
Salariu motivant in functie de indeplinirea obiectivelor prevazute.

S.C. Avicola Bucuresti - societate cu renume pe piata aviculturii romanesti, producator de puicute o zi Lohmann Brown si in varsta de 16 saptamani.
Este un important furnizor de oua consum pe piata romaneasca.