DIRECTOR CFI

DAL Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura buna gestionare a patrimoniului societatii;
- Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma: organizeaza planul anual de inventariere a societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inventarelor;
- Verifica si certifica activitatile de casare a mijloacelor fixe, a stocurilor, informeaza si face propuneri de corectie;
- Raporteaza rezultatele inventarierilor si a celorlalte activitati de control: analizeaza si propune masuri privind repectarea legislatiei in domeniu si pentru cresterea rentabilitatii;
- Elaboreaza si implementeaza planul anual de control si inventariere;
- Conduce si organizeaza activitatea departamentului CFI;

CERINTE

Cerinte:
Studii, specializari, experienta necesara:
- Studii superioare economice;
- Excelente cunostinte de contabilitate, de legislatie financiar-contabila, de gestionare a stocurilor, de operare a importurilor;
- Cunostinte de operare soft-uri contabile; Navision – un plus de operare PC;
- Experienta de specialitate de minim de 5 ani pe un post similar.

Abilitati, aptitudini si calitati necesare:

- Capacitate de decizie, de delegare si de urmarire a termenelor limita;
- Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor si resurselor (financiare, umane, materiale);
- Aptitudini de calcul matematic, rationament analitic, de orientare spatiala, de lucru cu documentele si de rezolvare a problemelor;
- Initiativa, rezistenta la stress, usurinta, claritate si coerenta in exprimare, conduita etica si deontologie profesionala.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial care include atat beneficii financiare cat si beneficii non-financiare, gandit dupa principiul « plata pentru performanta »;
- Echipa profesionista si mediu de lucru dinamic,
- Acces la cursuri de specializare si traininguri, dupa principiul « invatare continua ».

DAL Consulting recruteaza Director CFI pentru o companie din domeniul FMCG - RETAIL.