DIRECTOR CALITATE

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, unul dintre cele mai mari grupuri ce ofera servicii si produse in domeniul agricol cautam un

DIRECTOR CALITATE (BUCURESTI/BUZAU) care va implicat in:

* implementarea sistemului de calitate pentru toate diviziile din grup;
* organizarea procedurilor si regulilor privind controlul calitatii pentru toate operatiunile agricole;
* verificarea si efectuarea controlului calitatii in toate fazele procesului tehnologic: receptionare, conditionare (tarare, uscare, aerare activa, combaterea infestarii, etc), pastrare si livrare;
* agreaza, din punct de vedere calitativ, cantitatile de produse care urmeaza sa fie livrate la intern si export;
* analizeaza actele de justificare a gestiunii semintelor pentru consum si le avizeaza din punct de vedere tehnico - calitativ.

CERINTE

Candidatul trebuie sa intruneasca minim urmatoarele cerinte:

* inginer agronom cu experienta de minim 10 ani in domeniul conditionarii produselor agricole din silozuri, baze si magazii.
* minim 5 ani in pozitie manageriala in domeniul conducerii proceselor de conditionare a cerealelor si oleaginoaselor;
* Cunoscator al programelor MS Office
* Detinator permis conducere auto categoria B.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.