DIRECTOR CALITATE

SBSol

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza analiza si revizuirea manualului si a procedurilor sistemului calitatii, in scopul adecvarii acestora la politica elaborata de managementul de varf al companiei in domeniul calitatii;
- Intocmeste/ avizeaza impreuna cu personalul implicat, proceduri oparationale/ instructiuni de lucru specifice;
- Coordoneaza implementarea aplicatiei interne de Project Management ;
- Respecta procedurile sistemului calitatii in vigoare;
- Elaboreaza Planul de audit intern si il supune aprobarii Consiliului de Administratie;
- Efectueaza auditurile interne;
- Poate participa si la auditarea altor companii in domeniul calitatii;
- Asigura gestionarea documentelor referitoare la sistemul calitatii;
- Verifica modul de intocmire, gestionare si arhivare a inregistrarilor calitatii;
- Inregistreaza si gestioneaza rapoartele de neconformitate;
- Uareste rezolvarea tuturor neconformitatilor si implementarea actiunilor corective, dupa aprobarea acestora de catre personalul care detine aceste competente;
- Iocmeste periodic (semestrial) sau ori de cate ori considera necesar rapoarte de analiza privind starea sistemului calitatii;
- Participa la analizele efectuate de management;
- Identifica problemele referitoare la calitatea activitatilor desfasurate si propune masuri corective.

CERINTE

- Minim 2 ani de experienta pe un post similar;
- Studii superioare finalizate;
- Specializarile suplimentare in managementul calitatii constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de organizare si coordonare proiecte ample;
- Cunostinte aplicatii de Management de Proiect.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Posibilitatea de dezvoltare a carierei in cadrul Grupului RTC;
Mediu de lucru performant.

DESCRIEREA FIRMEI

Sbsol este un leader in domeniul furnizǎrii de servicii IT.

Sbsol reuneste sub aceeşi ¿ umbrelǎ ¿ un grup de 4 firme cu specific de servicii IT : Standard Business, SoftBIZ, SolVision si WinSol.

Asocierea celor patru firme formeaza o echipa de peste 100 specialisti, care oferǎ un pachet diversificat de solutii IT : consultanţǎ pentru organizarea fluxurilor de business ale companiei, consultanta pentru implementari ERP si CRM, mentenanta software şi hardware, dezvoltare web şi software customizat, instalare si adminstrare retele, hosting baze de date si site-uri web.

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.