Director Audit

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Cunoaste si respecta prevederile Statutului Bancii, Regulamentului de organizare si functionare, normele interne ale Libra Bank S.A., a celor emise de Banca Nationala a Romaniei, Ministerului Finantelor Publice, precum si a legislatiei in vigoare;
- Raspunde de dezvoltarea, monitorizarea, evaluarea si mentinerea unui program de asigurare a calitatii si imbunatatirii activitatii de audit intern;
- Elaboreaza proiectul planului de audit pe care-l supune aprobarii Consiliului de Administratie cu avizul Comitetului de Audit;
- Examineaza obiectiv modul de realizare a administrarii riscurilor precum si evaluarea gradului de adecvare a nivelului fondurilor proprii in functie de riscuri; stabileste recomandari pentru diminuarea riscurilor;
- Evalueaza eficienta sistemului de control intern si modul de functionare a procedurilor specifice de control, formuleaza recomandari cu privire la procedurile de control;
- Verifica confromitatea cu legile, reglementarile, politicile si procedurilor;
- Verifica calitatea adecvarii sistemelor si procedurilor, analiza critica a structurii organizatorice, evaluarea adecvarii metodelor si resurselor in raport cu obiectivele stabilite.

CERINTE

1. 3-5 ani experienta profesionala in audit extern sau intern;
2. Abilitati de leadership;
3. Absolvent de studii superioare economice;
4. Certificarea ACCA, CFA sau CIA nu este obligatorie insa este considerata un avantaj.
5. Cunoasterea foarte buna a limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial motivant;
- Plan de cariera si dezvoltare individuala.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.