Director Achiztii - Produse Farmaceutice

MONTERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea activitatii de achizitii/aprovizionare cu produse farmaceutice(medicamente);
- negociere, incheiere contracte cu furnizorii de medicamente, urmarirea derularii contractelor;
- urmarirea minimului si maximului stocului de medicamente;
- identificarea de noi furnizori/producatori interni si externi de produse;
- supravegheaza mentinerea echilibrului intre platile de la furnizori si incasari de la clienti;
- analize, rapoarte, previziuni privind evolutia vanzarilor si a stocurilor de produse farmaceutice;
- participa la procesul de recutare si instruire a personalului din subordine;
- coordonarea si supravegherea echipei de achizitii;

CERINTE

- obligatoriu experienta anterioara de minim trei ani pe o pozitie de coordonare in domeniul achizitiilor de produse farmaceutice in cadrul unui lant de farmacii, distribuitori/furnizori de medicamente;
- o buna cunoastere a pietei de produse farmaceutice (producatori interni/externi, importatori, distribuitori)
- studii superioare de preferat in domeniu farmaceutic/medical/comercial;
- experienta in domeniul achizitiilor de produse farmaceutice minim 3 ani;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- persoana dinamica/energica;
- limba engleza nivel avansat;
- cunostinte PC nivel avansat
- permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru profesionist
- Posibilitati de promovare si de dezvoltare in cadrul unuia dintre cei mai impotanti distribuitori de medicamente.

MONTERO reprezinta unul dintre cei mai importanti distribuitori nationali de produse farmaceutice si parafarmaceutice care participa activ de aproape 13 ani la inbunatatirea sistemului de sanatate din Romania. Inca din anul 1993 partenerii nostri au fost intampinati de o echipa tân¿r¿ de profesionisti, dinamica, cu o bogat¿ experien¿¿ într-un domeniu competitive, in continua schimbare.

Vor fi selectionati doar cei care corespund cerintelor.