DIRECT SALES AGENT - TOATE ORASELE

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Indeplinirea obiectivelor de vanzari, identificarea clientilor potentiali pentru produsele de retail activand conform procedurilor si normelor Bancii
- Realizarea obiectivelor de vanzari conform planului si bugetului individual
- Depune eforturi constante pentru largirea bazei de clienti
- Informeaza clientii depsre produsele de retail, conform manualelor de training si procedurilor in vigoare, explicand beneficiile si costurile
- Identificarea nevoilor financiare actuale/viitoare
- Cere/obtine referinte de la cleintii potentiali/existenti
- Arata o preocupare constanta pentru imbunatatirea cunostintelor legate de produse retail si participa active la training organizate
- Activeaza conform standardelor, normelor si procedurilor Bancii
- Intocmeste rapoarte de activitate referitor la intalniri, vizite, contacte si raporteaza catre Unit Manager
- Ofere feedback din piata legat de activitatile competitiei

CERINTE

- Studii universitare finalizate ( de dorit)
- Cunostinte operare PC (MS Office)
- Cel putin 1 an experienta in vanzari ( in domeniul bancar poate fi un avantaj)
- Abitlitati excelente de comnicare si relationare interpersonala
- Abilitati excelente de vanzare & comunicare
- Spirit de echipa , orientat catre rezultat si competitie
- Capabil sa mentina acuratete si focus pe obiectiv in conditii de lucru sub presiune
- Cunoastinte operare PC
- Conostinte de limba engleza

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.
Vino sa crestem impreuna!
Ce inseamna o cariera in Unicredit Tiriac Bank?
- Te alaturi grupului financiar nr.1 din Europa Centrala si de Est
- Esti parte din echipa de specialisti care deserveste peste 35 de milioane de clienti din intreaga lume
- Inveti prin programele de training special concepute pentru tine
- Te dezvolti avand posibilitatea de a avansa la numai 12 luni de la angajare
- Esti rasplatit printr-un pachet salarial corelat cu rezultatele muncii tale
Trebuie sa stii ca, daca vedem in tine o persoana energica, cu abilitatea de a lucra in echipa si o gandire rapida si flexibila, atunci vom face tot posibilul sa te ajutam sa te dezvolti alaturi de noi.