Dezvoltatori .NET

SC Iminent Technology SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Dezvoltarea componentelor business
Gestiune/manipulare de continut multi media,
Dezvoltare de interfata (ASPX si/sau Winform/WPF)

CERINTE

Cerinte:

In situatia in care considerati ca:

Bazele de programare WIN32 in C /C++ (MFC, ATL, COM

WIN32, Hooking, driver Kernel,..) nu au nici un secret pentru dumneavoastra,

Ca implementarea prin design pattern in C# si utilizarea .NET-ului nu au prezentat inca toate posibilitatile lor,

Ca nu va mai exprimati decat in XML,

Ca spiritul dumneavoastra de "geek" va determina sa va depasiti toti competitorii

veniti sa exploatati aceste competente in mijlocul centrului R&D (Proiectare/produse, Dezvoltare, asigurarea calitatii) intr-un mediu metodologic riguros (metode agile, Scrum) si sa participati la construirea unei platforme de servicii de jocuri in domeniul IM a tehnologiilor de varf de Web 2.0 si "Desktop aplicatii."
Competente in OOP, C# VS2005/2008, SQL 2005/2008, OLAP, win32, WPF, silverlight si windows live API.

Profil : de formatie inginer; sunt acceptati debutanti.
Franceza si/ sau engleza fluent

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu avantajos;
Posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic.

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti, o echipa tanara compusa din 30 de persoane repartizate intre Paris si Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger (MSN Live Messenger, Yahoo Messenger).

Iminent permite utilizatoriilor sai sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatiilor, dar sa si utilizeze continutul creat de catre departamentul sau de creatie.