Dezvoltator WEB

GDM Webmedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare proiecte de complexitate si durata medie / mare
- lucru in echipa sau individual
- program de lucru foarte flexibil

CERINTE

Cunostinte:
- PHP, MySQL avansat
- mod de lucru obligatoriu MVC
- cunoscator si utilizator a cel putin unui framework popular (Yii,Zend, CodeIgniter, Symphony...)
- tehnici de optimizare de baze de date
- capabil de HTML / CSS W3C
- cunostinte AJAX si / sau jQuery reprezinta un plus
- cunostinte si practici SEO on page reprezinta un plus

Abilitati:
- foarte capabil sa estimeze si sa respecte toate termenele de livrare
- foarte organizat
- sa poata tine pasul cu noile tehnologii si tendinte in domeniu
- sa fie capabil sa prezinte un raport zilnic de activitate conform cu procedurile de lucru
- sa poata suplimenta timpul de lucru in situatii limita

BENEFICII OFERITE

Oferta in functie de cunostintele demonstrate

Compania a fost infiintata in 2006 si are ca domeniu principal de activitate dezvoltarea de solutii software custom.