Dezvoltator Software - C, C++

SC GECAD Software SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca membru in echipa Axigen, ai sansa de a lucra cu cei mai talentati dintre specialistii nostri in dezvoltare de software, intr-un mediu placut, dar si foarte competitiv.

CERINTE

Cerinte tehnice:

- Cunoastere buna C/C++
- Cunostinte solide si experinta de lucru in retele: arhitectura TCP/IP si protocoale la nivel de aplicatie
- Sisteme de operare: Linux, BSD, Windows
- Modelul client-server, sincronizare intre procese, aplicatii multiprocess/multithread
- Baze de date: LDAP, SQL/ODBC

Experienta:

- Minim 2 ani experienta de dezvoltare in C si C++ (intr-o pozitie similara).

BENEFICII OFERITE

¿ asigurare medicala privata
¿ servirea masei la restaurantul companiei(in incinta)
¿ cultura organizationala puternica, orientata spre inovare, profesionalism si competitie

Dupa vanzarea, in 2003, a tehnologiei RAV catre Microsoft, echipa de dezvoltare din cadrul GECAD a decis crearea unui nou produs: AXIGEN Mail Server (www.axigen.com).
In prezent, aceasta echipa inovatoare dezvolta si vinde in intreaga lume mail serverul AXIGEN, pe care l-au conceput ca pe un produs rapid, sigur si de incredere.