Dezvoltator software C++

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta si implementeaza programe, in conformitate cu specificatiile tehnice, in cadrul unei echipe de proiect
- construieste si executa teste de unitate (unit test)

CERINTE

Studii superioare in domeniul informatic (finalizate)
Experienta in dezvoltare software in C++, MFC, STL
Cunostinte de programare orientata obiect (design patterns, UML)
Cunostinte de metodologii sistematice de dezvoltare software (RUP/altele)
Cunostinte bune de limba engleza (scris/vorbit)
Abilitati pentru lucru in echipa
Capacitatea de a rezolva probleme in timp util

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant adaptat postului
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu
- program de instruire periodica
- posibilitati de afirmare

Daca doriti sa lucrati intr-o companie care activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani, alaturi de un colectiv tanar, motivat si bine pregatit profesional, la diverse proiecte internationale, in care se utilizeaza noutatile din domeniul tehnologiei, acest lucru fiind reflectat in calitatea produselor noastre, asteptam CV dumneavoastra, avand astfel oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu.
Compania noastra proiecteaza si dezvolta solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul.
In cadrul proiectelor noastre utilizam:
Limbaje:C/C++, Java, SQL, VB
Platforme de dezvoltare: .NET 2003, Visual Studio 6.0, Eclipse
Platforme sistem: Microsoft, IBM, SUSE
Sisteme de operare: Linux, Windows 2000/XP/XPe/CE
RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL
Alaturati-va companiei noastre iar noi va oferim sansa de a lucra la proiecte interesante precum si oportunitati mari de a va dezvolta profesional de la pozitii de Programator ajutor pana la Manager de proiect informatic.