DEZVOLTATOR SOFTWARE

SBsol

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea aplicatiilor software pe baza tehnologiilor Microsoft : VB, VB.NET, SQL Server;
- Participare alaturi de team leader la celelalte etape de dezvoltare ale unui proiect (analiza, proiectare, testare).

CERINTE

Fiind o companie in continua ascensiune, SBsol cauta atat proaspat absolventi sau studenti in ani terminali ai unei facultati cu profil informatic, cat si programatori cu experienta.

Pentru Junior Programmer :
- Cunostinte Baze de date relationale, sisteme de gestiune a bazelor de date relationale;
- Algoritmi de programare.

Pentru Senior Programmer :
- Experienta cu SGBDR de preferinta SQL Server;
- Experienta de programare in .NET sau VB6.0.

- Abilitati de comunicare orala si in scris;
- Adaptabilitate la schimbarea prioritatilor;
- Capacitatea de a invata cu usurinta, responsabilitate, angajament.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, bonusuri pentru fiecare proiect;
Formare si dezvoltare continua prin training;
Posibilitatea de a avansa in cariera.

DESCRIEREA FIRMEI

Sbsol este un leader in domeniul furnizǎrii de servicii IT.
Sbsol reuneste sub aceeşi ¿ umbrelǎ ¿ un grup de 4 firme cu specific de servicii IT : Standard Business, SoftBIZ, SolVision si WinSol.
Asocierea celor patru firme formeaza o echipa de peste 100 specialisti, care oferǎ un pachet diversificat de solutii IT : consultanţǎ pentru organizarea fluxurilor de business ale companiei, consultanta pentru implementari ERP si CRM, mentenanta software şi hardware, dezvoltare web şi software customizat, instalare si adminstrare retele, hosting baze de date si site-uri web.
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.