Dezvoltator Java

SoftNet Development & Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea postului include dar nu se rezumă la :

- Dezvoltare de aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software: analiza, proiectare, dezvoltare, testare.
Platformele software principale cu care se va lucra sunt IBM WebSphere Application Server, IBM DB2 Content Manager si baze de date relationale (DB2).

Postul da posibilitatea de lucru cu cele mai avansate tehnologii ale momentului intr-un domeniu de mare interes si ofera pe termen mediu deschiderea catre o cariera de consultant in domeniul IT sau de Project Manager.

CERINTE

- Aplicantul sa detina cel putin certificarea Sun Certified Programmer for the Java 2 Platform
- 2 ani experienta in dezvoltarea de aplicatii Java
- Cunostinte de proiectare a bazelor de date relationale
- Abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, patternuri OO si J2EE
- Web: JSP, Servlet, taglibs, JavaScript
- Servere de aplicatie: WebSphere, Tomcat

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix negociabil in functie de experienta dumneavoastra actuala
- Bonus salarial in functie de rezultatele proiectelor in care sunteti implicat
- Carte de munca
- Conditii de lucru occidentale
- Program de instruire si certificare internationala in tehnologii software specifice
- Servirea mesei de pranz in cadrul companiei
- Asigurare de sanatate