Dezvoltator DB

SC UTI Systems SA - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software

CERINTE

- cunostinte foarte bune de limba engleza
- studii superioare de matematica, informatica, automatica, electronica sau similare
- abilitate de lucru in echipa
- cunostinte privind metodologii si standarde pentru dezvoltare software
- dinamism, initiativa, orientare catre rezultat, rezistenta la stres
- cunosterea temeinica a limbajelor de programare C si C++
- cunosterea temeinica a limbajelor SQL si Oracle PLSQL
- cunoasterea sintaxei SQL ODBC
- cunoasterea sistemelor de operare Linux si Windows
- experienta de minimum 2 ani in dezvoltarea aplicatiilor in C si/sau C++ care folosesc baze de date, pe Linux si Windows
- Administrare Oracle Database (constituie avantaj)
- experienta in utilizarea bazelor de date Oracle, IBM DB2 si Microsoft SQL Server
- cunoasterea sintaxei XML
- cunoasterea protocoalelor HTTP, HTTPS, SSL si a standardelor MIME, SMIME (constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide

UTI este o companie de inalta tehnologie, oferind clientilor sai, dintr-o sursa unica, un larg portofoliu de servicii, care cuprinde toate etapele necesare: conceptia, implementarea si exploatarea.

Cu o echipa de peste 300 de specialisti, Divizia Tehnologia Informatiei si Comunicatii din cadrul grupului UTI este astazi intre primii trei integratori de sisteme informatice din Romania, unicul producator roman de solu¿ii PKI de securitate IT si de sisteme Tempest si primul dezvoltator roman de sistem inteligent de taxare automata.

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro.