Developer JAVA

S.C. IT SYSTEMS INTERNATIONAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Implicarea in activitatile de proiectare si dezvoltare de solutii folosind tehnologii Java
• Apartenenta la echipe de dezvoltare Java, avand ca obiectiv livrarea de software de cea mai buna calitate
• Participarea la crearea documentatiei tehnice, revizuirea codului si testarea unitara
• Implicarea in cautarea de alternative de solutii software; contributia la setul de bune practici in IT ale companiei
• Coaching & mentoring pentru membrii mai putin experimentati din echipa
• Poate lua decizii legate de modalitatea de implementare la nivel de componenta, modul sau functie
• Deciziile sale tehnice sunt validate de coordonatorul tehnic, caruia i se subordoneaza direct

CERINTE

• absolvent al unei universitati cu profil sau student in an terminal
• experienta ca programator Java minim 1 an (experienta aditionala C/C# constituie un avantaj)
• cunoştinţe de proiectare şi programare orientată obiect
• cunostinte limbaje de programare : Java, Javascript, XML, HTML, CSS
• experienţă în dezvoltarea aplicaţiilor web folosind tehnologii bazate pe Java Servlets / JSP, JSF
• cunoştinţe de dezvoltare servicii web
• experienţă în proiectarea şi exploatarea bazelor de date relaţionale Oracle, Sql Server
• cunostinte bune de limba engleza, nivel tehnic (scris, citit, vorbit)
• experienţă în dezvoltarea de produse complexe şi lucrul cu instrumente specifice (source control, testing frameworks)
• dorinta si abilitatea de a lucra in echipa/proiecte si de a-si asuma responsabilitati
• gandire analitica si motivatie intrinseca de a evolua profesional
• capacitatea de a lucra simultan la mai multe taskuri si de realiza livrabile de calitate si la timp

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru dinamic si prietenos cu permanente oportunitati de invatare. Pachetul salarial este motivant fiind corelat cu realizarile.

IT SYSTEMS INTERNATIONAL este una din companiile tinere din România care activează pe o piaţa extraordinar de dinamica, o piaţa pentru care evoluţia tehnologiei reprezintă un factor important.
Cu o echipa tânăra dar experimentata, societatea noastră oferă produse si servicii IT atât clienţilor din tara cat si din străinătate, iar principala motivaţie o reprezintă satisfacţia clienţilor. Experienţa tehnica acumulata prin dezvoltarea numeroaselor proiecte si o buna comunicare cu clienţii creează premisele unui parteneriat benefic pentru fiecare utilizator al soluţiilor si serviciilor noastre.