Developer C#/ .NET

ITC - Institutul Pentru Tehnica De Calcul

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Design și programare de aplicații multi-tier pe platforma .NET
• Design şi programare pentru baze de date
• Găsirea de soluţii pragmatice la probleme tehnice dificile generate de platforma folosită
• Asigurarea unui nivel minim de calitate a codului scris prin respectarea unor bune practici
• Participarea reciprocă in activităţi de “code review” cu ceilalţi membri ai echipei

CERINTE

• Minim 3 ani de experienţă in C# si .NET Framework
• Experienţă de lucru cu .NET Framework 2.0/3.5/4.0 (inclusiv LINQ, WCF, WPF)
• Cunoştinţe solide de OOP
• Minim 2 ani - baze de date, de preferat Microsoft SQL Server: programare, funcţionalităţi, monitorizare şi mentenaţă, diagnosticarea problemelor de performanţă
• Experienţă de lucru cu Windows Forms şi/sau Web Forms
• Experiență n dezvoltarea de aplicaţii multi-tier cu interfață web, desktop sau mobile
• Experienţă de lucru cu Silverlight este un plus
• Diplomă de absolvire a unei facultăţi de profil tehnic, specializat n calculatoare
• Capacitate de a lucra n echipă
• Capacitate de comunicare
• Orientare spre obţinerea de rezultate
• Capacitate de a lucra la mai multe taskuri si abilitati de time management pentru realizarea deadline-urilor
• Pasionat de rezolvarea problemelor tehnice dificile
• Preocupat de calitatea rezultatelor obtinute
• Responsabilitate, spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

• Lucrul intr-o echipă tnără şi experimentată
• Dezvoltarea pentru cele mai recente tehnologii Microsoft
• Salariu atractiv

ITC este un important furnizor local de soluţii IT, valorificând experienţa dobândită în cercetarea tehnologică şi aplicativă. ITC este integrator de soluţii, specializat în realizarea de proiecte complexe în domenii diverse precum: transporturi, infrastructură, mediu, agricultură, industrie, cultură, medicină, şi altele.
ITC oferă produse şi soluţii de top mondial, completate şi integrate cu alte sisteme specifice domeniului de activitate şi cerinţelor clienţilor. De asemenea, ITC derulează proiecte de cercetare-dezvoltare recunoscute şi apreciate în comunitatea academică şi ştiinţifică, reuşind în mod constant transpunerea rezultatelor cercetării în practică şi a ideilor inovatoare în realitate. De-a lungul anilor ITC a excelat pe plan naţional şi internaţional şi va continua această tradiţie.

Înfiinţat în 1967 ca institut naţional de cercetare-dezvoltare, ITC a marcat momente importante în naşterea şi formarea domeniului informaticii în România. ITC a devenit membru al familiei GRAMPET în 2008.

ITC deţine certificări şi licenţe care garantează profesionalismul soluţiilor şi al implementărilor sale.