DETASARE INDRUMARE VIZITATORI (GHIZI)

MUZEUL NATIONAL COTROCENI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii :

- sa asigure ghidajul de specialitate al publicului in limba romana si intr-o alta limba de circulatie internationala ;
- asigura serviciul programare vizitatori ;
- gestioneaza accesul persoanelor la punctul de informare al muzeului ;
- participa , prin specificul serviciului la organizarea si desfasurarea tuturor actiunilor culturale ale muzeului ;
- are obligatia de a se perfectiona in vederea asigurarii unui ghidaj de calitate ;
- obligatia unei tinute decente, conduita civilizata, politicoasa cu colegii si publicul vizitator ;
- sa pastreze secretul profesional ;

CERINTE

- absolvent studii superioare (de
specialitate)-istorie,muzeologie,limbi straine ;
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, spaniola, italiana)
- abilitati de comunicare si relationare cu orice tip de public ;
- prezenta agreabila ;
- posibilitate de program prelungit

BENEFICII OFERITE

nu este cazul

DESCRIEREA FIRMEI

INSTITUTIE DE CULTURA